XXII Międzynarodowy Festiwal Sportu – 20-22.05.2016 r.

W dniach 20-22 maja 2016 roku w Zamościu, odbędzie się XXII Międzynarodowy Festiwal Sportu – wspieranie rozwoju sportu w środowisku polonijnym. Organizatorem Festiwalu jest Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.  Bezpośrednimi adresatami przedsięwzięcia są: środowiska polonijne z Ukrainy (reprezentacja Miasta Łuck, Mościska, Strzelczyska), Słowacji (Bardejov), Łotwy (Sigulda) oraz osoby zamieszkujące nasz kraj (Mielec, Libusza,  Góra Motyczna, Dębica, Zamość, Tomaszów Lubelski).

Łącznie w trakcie trzydniowych zmagań sportowych oraz przedsięwzięć towarzyszących w imprezie weźmie udział ponad 200 osób. Rywalizacja sportowa obejmie takie dyscypliny jak: piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka nożna, badminton oraz zawody lekkoatletyczne (biegi na różnych dystansach, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skoki w dal i wzwyż).

W dniu 21 maja 2016 r. roku, o godzinie 12.45 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu zaplanowano uroczyste otwarcie Festiwalu.

Impreza odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Zamość, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i Starostwa Powiatowego w Zamościu.

afisz- 4

Partnerzy


Miasto Zamość


Powiat zamojski


Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


www.lubelskie.pl


Ministerstwo Sportu i Turystyki


Czwartki lekkoatletyczne