XXII Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi – 18-19.06.2016 r.

Martyna SeńW dniach 18-19.6.2016 r. w Łodzi, na stadionie AZS Łódź odbył się XXII Finał Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, największej masowej imprezy sportowej dla dzieci w Europie. Impreza uważana jest za  mistrzostwa Polski dzieci w lekkiej atletyce.

W zawodach wystartowało 3 tysiące młodych sportowców z 80 miast.  Zamość był reprezentowany przez 36 zawodników i zawodniczek z roczników 2003-2005. Rywalizacja odbywała się w takich konkurencjach jak: biegi na 60, 300, 600 i 1000 metrów, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Start  grupy naszych najmłodszych lekkoatletów był bardzo udany. Martyna Seń-uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Płoskiem zajęła I miejsce w biegu dziewcząt na dystansie 60 m. z wynikiem 8,67 s. W nagrodę Martyna wystartuje w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym, który odbędzie się 26 czerwca w Łowiczu. Została również zaproszona do udziału w obozie przygotowawczym w Spale, gdzie będzie miała okazję trenować pod okiem najlepszych trenerów w kraju. Na co dzień Martyna Seń trenuje z trenerem Stanisławem Namiotko.

Bardzo dobry wynik uzyskali: Aleksandra Kożuszek, która w skoku wzwyż zajęła w finale bardzo dobre 8 miejsce z wynikiem: 1,20 m, Hubert Bodys-8 miejsce w skoku w dal oraz Karol Antosz-11 miejsce w rzucie piłeczką palantową. Na uwagę zasługują również wyniki pozostałych naszych zawodników, którzy startowali w półfinałach i finałach swoich konkurencji.
W klasyfikacji medalowej Zamość zajął bardzo dobre, 18 miejsce.

Organizatorem wyjazdu było Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Zamościu i Miasta Zamość.

Reprezentacja Zamościa

Partnerzy


Miasto Zamość


Powiat zamojski


Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


www.lubelskie.pl


Ministerstwo Sportu i Turystyki


Czwartki lekkoatletyczne