Mikołajkowe Zawody Pływackie – 4.12.2015 r.

SONY DSCW dniu 4 grudnia 2015r. na obiekcie Krytej Pływalni OSiR w Zamościu odbyły się organizowane przez Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Mikołajkowe Zawody Pływackie. W zawodach udział wzięło ponad 200 dzieci Szkół Podstawowych Miasta Zamość, okolicznych gmin oraz zamojskich przedszkoli.
Uroczystego otwarcia Mikołajkowych Zawodów Pływackich dokonała Pani Małgorzata Bzówka – Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu  Miasta Zamość.
Po uroczystym otwarciu mikołajkowych zawodów pojawił się Mikołaj aby dopingować dzieci biorące udział w zmaganiach.
Przedszkolaki oraz dzieci z najmłodszych klas szkól podstawowych wzięły udział w szeregu gier i zabaw w wodzie: rzut piłką do pływającego kosza, wyławianie piłeczek, wyścig z makaronami, zjeżdżalnia oraz szereg zabaw z wykorzystaniem makaronów, desek, kółek hola- hop. Na zakończenie zabawy w wodzie wszystkie dzieci zostały nagrodzone medalami, które wręczali: Pani Dyrektor Małgorzata Bzówka wraz z Prezesem Zamojskiego TKKF Jarosławem Stumskim, a Mikołaj wręczył najmłodszym paczki pełne łakoci i słodyczy.
Uczniowie starszych klas szkól podstawowych startowali natomiast w konkurencjach pływackich na czas. Rywalizacja toczyła się na dystansie 25 metrów. Młodzi pływacy pływali między innymi stylem dowolnym oraz grzbietowym.

Na zakończenie imprezy zostały wręczone medale i dyplomy najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w poszczególnych konkurencjach sprawnościowych. Mikołaj nie zapominał również o paczkach z upominkami.

Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie otrzymały paczki mikołajkowe, okolicznościowe dyplomy za uczestnictwo w Mikołajkowych Zawodach Pływackich oraz poczęstunek w barku Krytej Pływalni OSIR.

Sędzią Głównym imprezy był Pan Janusz Taras. Zawody przeprowadzone zostały profesjonalnie przez sędziów oraz instruktorów pływackich.

Impreza odbywa się dzięki finansowemu wsparciu: Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Miasta Zamość.

Więcej zdjęć z tej imprezy możecie Państwo obejrzeć w galerii.

Partnerzy


Miasto Zamość


Powiat zamojski


Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


www.lubelskie.pl


Ministerstwo Sportu i Turystyki


Czwartki lekkoatletyczne