Monthly Archives: Wrzesień 2016

Turniej Koszykówki „Grand Prix Miasta Zamość 2016” – 24-09-2016 r.

Kolejny Turniej Koszykówki Mężczyzn z cyklu Grand Prix o puchar Prezesa Zamojskiego TKKF odbył się w sobotę 24 września, w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie. W turnieju zagrały drużyny: All Stars Lublin, Valentino Vemat Tomaszów Lubelski, UKS Ogólniak Hrubieszów i Camaro Zamość.
Wyniki:
Tomaszów Lubelski-Zamość 31-68
Hrubieszów-Lublin 33-39
Lublin-Tomaszów Lubelski 70-34
Zamość-Hrubieszów 42-37
Tomaszów Lubelski-Hrubieszów 39-47
Zamość-Lublin 42-60

Kolejność w Turnieju:
1. All Stars Lublin
2. Camaro Zamość
3. UKS Ogólniak Hrubieszów
4. Valentino Vemat Tomaszów Lubelski

Królem strzelców został Marian Zaj (All Stars Lublin), natomiast MVP Turnieju (najlepszy zawodnik) Damian Jóźwiak (UKS Ogólniak Hrubieszów).

14390826_1760752920879184_3045452848737142961_n

XX Festyn Rekreacyjno-Sportowy – 23-09-2016 r.

14448945_1752201778377719_6469351104598634783_nW piątek 23 września, na gościnnym terenie Domu Pomocy Społecznej w Ruskich Piaskach, odbył się XX Festyn Rekreacyjno-Sportowy dla osób niepełnosprawnych. W Festynie uczestniczyli mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z 6 powiatów województwa lubelskiego. Uczestnicy mieli możliwość startu w wielu konkurencjach i grach sportowych. Po zakończeniu rywalizacji sportowej, wszyscy spotkali się na dziedzińcu pięknego pałacu, by pogratulować zwycięzcom i uczestnikom zawodów wspaniałych rezultatów. Do samego wieczora trwała wspólna zabawa przy utworach granych przez Szczebrzeską Kapelę Podwórkową.

Kolejność drużyn po zakończeniu rywalizacji sportowo-rekreacyjnej:
1. DPS Krasnystaw,
2. DPS Surhów,
3. DPS Teodorówka,
4. POW Krasnobród,
5. DPS Tyszowce,
6. DPS Krasnobród,
7. DPS Majdan Wielki,
8. DPS Ruskie Piaski,
9. DPS Popkowice,
10. DPS Szczebrzeszyn.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na następne imprezy organizowane przez Zamojskie TKKF.
Dziękujemy Pani Dyrektor Alinie Anasiewicz i pracownikom  DPS w Ruskich Piaskach za wspaniałą pomoc i współpracę przy organizacji Festynu.
Organizatorem XX Festynu Rekreacyjno-Sportowego było Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej
przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego w Zamościu oraz Zarządu Głównego TKKF w Warszawie.

14492327_1752202585044305_4576167494598835220_n

Lista zwycięzców Czwartków LA z Orlenem – 23-09-2016 r.

logo

Lista zwycięzców w zawodach Czwartku LA z Orlenem, które odbyły się w piątek, 23 września 2016 r.

Wszystkie wyniki można pobrać w dziale Czwartki LA lub bezpośrednio POBIERZ

 

 

 

60 metrów dziewcząt
2004 r. Jachymek Sabina SP Komarów 8,36
2005 r. Seń Martyna SP Płoskie 8,69
2006 r. Hajzer Oliwia SP 10 Zamość 9,78

60 metrów chłopców
2004 r. Buczek Jonatan SP Majdan Sopocki 8,82
2005 r. Kułacz Tomasz SP Horyszów Polski 9,37
2006 r. Krupa Michał SP Łabunie 9,57

300 metrów dziewcząt
2004 r. Pyś Julia SP Horyszów Polski 55,76
2005 r. Wiśniewska Izabela SP Łabunie 1:01,26
2006 r. Buczak Weronika SP 9 Zamość 59,06

300 metrów chłopców
2004 r. Sadowski Szymon SP 9 Zamość 49,89
2005 r. Tański Szymon SP 3 Zamość 56,57
2006 r. Krupa Michał SP Łabunie 59,54

600 metrów dziewcząt
2004 r. Hauzner Emilia SP 9 Zamość 2:20,74
2005 r. Buryła Dominika SP 9 Zamość 2:17,17
2006 r. Szmidt Wiktoria SP 9 Zamość 2:12,19

1000 metrów chłopców
2004 r. Kmiecik Bartłomiej SP 9 Zamość 3:33,21
2005 r. Krawczuk Sebastian SP 8 Zamość 3:44,90
2006 r. Rak Dominik SP Złojec 4:48,81

skok wzwyż dziewcząt
2004 r. Kostrubiec Magdalena SP Horyszów Polski 1,25
2005 r. Kożuszek Aleksandra SP Łabuńki 1,25
2006 r. Nicpoń Ilona SP Łabunie 1,05

skok wzwyż chłopców
2004 r. Kopański Maciej SP Łabuńki 1,30
2005 r. Zygmunt Dawid SP Cześniki 1,10
2006 r. Krupa Michał SP Łabunie 1,10

skok w dal dziewcząt
2004 r. Jachymek Sabina SP Komarów 4,23
2005 r. Walczuk Samanta SP 7 Zamość 3,88
2006 r. Hajzer Oliwia SP 10 Zamość 3,46

skok w dal chłopców
2004 r. Sadowski Szymon SP 9 Zamość 4,11
2005 r. Łukaszczuk Sebastian SP Łabuńki 3,73
2006 r. Samonek Jakub SP 3 Zamość 3,40

rzut piłką palantową dziewcząt
2004 r. Kostur Martyna SP Majdan Sopocki 33
2005 r. Rugała Amelia SP 8 Zamość 26
2006 r. Naklicka Izabela SP 9 Zamość 28

rzut piłką palantową chłopców
2004 r. Wołoszyn Michał SP Łabuńki 39
2005 r. Madeja Jakub SP Łabuńki 38
2006 r. Rucki Maksymilian SP 9 Zamość 32

Program Powszechnej Nauki Pływania – 19-09-2016 r.

2015-03-17-5Dzisiaj  ruszyła  kolejna edycja  Programu Powszechnej Nauki Pływania realizowanego przez Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Projekt adresowany jest do dzieci z najmłodszych klas Szkół Podstawowych oraz najstarszych grup przedszkolnych z terenu Miasta Zamość  oraz z  terenu okolicznych gmin ościennych. Głównymi celami programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nauka pływania i doskonalenie nabytych umiejętności pływania przez dzieci.

Program realizowany przez Zamojskie TKKF prowadzony jest w dwóch edycjach wiosennej oraz  jesiennej. Dzieci z przedszkoli biorą udział w zajęciach oswajając się z wodą oraz nabierając umiejętności swobodnego poruszania się oraz przebywania w wodzie, dzieci z klas pierwszych korzystające z zajęć oswajają się w wodą oraz uczą podstawowych ruchów pływackich, natomiast dzieci z klas starszych Szkół Podstawowych  doskonalą  nabyte wcześniej umiejętności pływackie.

Opiekę nad dziećmi w czasie zajęć i podczas dojazdu sprawują nauczyciele z poszczególnych szkół, przedszkoli oraz rodzice dzieci uczestniczących w programie.

Założeniami programu jest nie tylko doskonalenie umiejętności pływania ale także oswajanie z wodą, nauka pływania, podnoszenie ogólnej wydolności organizmu oraz zapobieganie i korygowanie wad postawy u dzieci w wieku szkolnym.

Realizowany przez Zamojskie TKKF program przyczynia się ponadto do efektywnego wykorzystania lokalnego obiektu sportowego tj.  Krytej Pływalni OSiR.

Tak szeroko zakrojone działania projektowe nie mogłyby być realizowane gdyby nie dofinansowanie Programu Powszechnej Nauki Pływania przez Miasto Zamość oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, za co w imieniu dzieci oraz rodziców serdecznie dziękujemy!

2015-03-31-13

 

Lista zwycięzców w zawodach Czwartku LA z ORLENEM – 08-09-2016 r.

logo

 

Lista zwycięzców w dzisiejszych zawodach dla szkół podstawowych, które odbyły się w ramach jesiennej edycji „Czwartków Lekkoatletycznych 2016/17”.

Wszystkie wyniki można pobrać w dziale Czwartki LA lub bezpośrednio POBIERZ

 

 

 

 

60 metrów dziewcząt
2004 r. Jachymek Sabina SP Komarów 8,38
2005 r. Seń Martyna SP Płoskie 8,47
2006 r. Lupa Magdalena SP Kalinowice 9,40

60 metrów chłopców
2004 r. Misztal Krzysztof SP Majdan Sopocki 8,50
2005 r. Szwołek Dominik SP Komarów 8,56
2006 r. Pieprzowski Piotr SP 4 Zamość 9,49

300 metrów dziewcząt
2004 r. Kłonica Martyna SP 9 Zamość 55,64
2005 r. Rezler Dominika SP 10 Zamość 1:15,39
2006 r. Buczak Weronika SP 9 Zamość 1:02,27

300 metrów chłopców
2004 r. Borek Kacper SP 9 Zamość 50,99
2005 r. Tański Szymon SP 3 Zamość 57,30

600 metrów dziewcząt
2004 r. Kazanowska Milena SP 3 Zamość 2:01,77
2005 r. Buryła Dominika SP 9 Zamość 2:20,47
2006 r. Szmidt Wiktoria SP 9 Zamość 2:12,97

1000 metrów chłopców
2004 r. Kmiecik Bartłomiej SP 9 Zamość 3:37,27
2005 r. Miedźwiedź Aureliusz SP 3 Zamość 3:45,49

skok wzwyż dziewcząt
2004 r. Pyś Julia SP Horyszów Polski 1,20

skok wzwyż chłopców
2004 r. Teterycz Dawid SP Kalinowice 1,10

skok w dal dziewcząt
2004 r. Jachymek Sabina SP Komarów 4,32
2005 r. Daszek Natalia SP Kalinowice 4,02
2006 r. Szmidt Wiktoria SP 9 Zamość 3,37

skok w dal chłopców
2004 r. Misztal Krzysztof SP Majdan Sopocki 4,32
2005 r. Wikira Dominik SP 4 Zamość 3,95
2006 r. Mikuła Radosław SP 9 Zamość 3,52

rzut piłką palantową dziewcząt
2004 r. Kostur Martyna SP Majdan Sopocki 31
2005 r. Palonka Julia SP Komarów 24
2006 r. Naklicka Izabela SP 9 Zamość 28

rzut piłką palantową chłopców
2004 r. Nachman Kacper SP 4 Zamość 45
2005 r. Topolski Mateusz SP Łabunie 36,5
2006 r. Rucki Maksymilian SP 9 Zamość 29,5

Następne zawody odbędą się 23 września (piątek), o godzinie 10.00

Organizatorem Czwartków Lekkoatletycznych dla szkół podstawowych jest Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Zamościu i Miasta Zamość.

 

Czwartki Lekkoatletyczne – Jesień 2016

logoJuż w najbliższy czwartek, 8 września o godz. 10.00, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu rusza kolejna edycja Czwartków Lekkoatletycznych organizowanych przez Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Impreza skierowana jest do uczniów szkół podstawowych (klasy IV – VI)  z terenu miasta Zamość i powiatu zamojskiego.

Jesienią 2016 roku przewidziano pięć terminów zawodów: 8, 23, 29 września oraz 5 i 11 października. Wszystkie zawody rozpoczynać się będą o godz. 10:00.

W zawodach dziewczęta i chłopcy zmagać się będą w biegach na 60m, 300 m, 600 m dziewcząt, 1000 m chłopców, skoku w dal, skoku wzwyż oraz rzut piłeczką palantową.
Czwartki Lekkoatletyczne odbędą się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Zamościu i Miasta Zamość.

Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy


Miasto Zamość


Powiat zamojski


Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


www.lubelskie.pl


Ministerstwo Sportu i Turystyki


Czwartki lekkoatletyczne